Mestská Hromadná Doprava alebo Mestská Dopravná Hromada

Autor: Andrea Horváthová | 2.12.2015 o 15:05 | Karma článku: 4,11 | Prečítané:  399x

MHD Bratislava. Všetci veľmi dobre poznáme, cítime, neznášame, využívame, nadávame, platíme aj neplatíme.

Veľa z nás každodenne trávi minúty až hodiny cestovaním v autobusoch, električkách, raketách, lietajúcich kobercoch a iných zázrakoch patriacich DPB (Dopravný Podnik Bratislava). Ja týmito luxusnými zariadeniami cestujem už niekoľko rokov a ešte som nenašla dobre napísanú recenziu, takže sa do toho pustím.

Je to neuveriteľné, ale DPB skutočne nakúpil nové vozidlá. Prosím Vás, vysvetlite mi niekto, kde boli tieto moderné zázraky v lete, keď bolo 35°+? Alebo prečo, preboha, PREČO bola vtedy permanentne vypnutá klimatizácia? Osobne si myslím, že si vodič v svojej kabínke otvoril okienko a celý pracovný čas sa zabával na spotených, zničených ľuďoch. Inak tomu naozaj nerozumiem. Samozrejme, klimatizácia vypnutá, okná zamknuté. Vitajte v Bratislave. A keď už náááhodou bola pustená klimatizácia, prečo vždy v autobuse, kde okná zamknuté neboli? Asi sa nemusím rozpisovať o tom, že práve vtedy sa našiel nejaký negramotný somár, ktorý si nedokázal prečítať: "Neotvárajte okná, klimatizácia bude neúčinná!" Tak zavri to okno, do kelu! Nuž a ak ste náhodou mali šťastie, že klimatizácia v tom autobuse bola skutočne zapnutá, tak bola zapnutá na úplne minimum. Veď prečo nie?

Ďalší skvost, ktorý mi každý deň spríjemňuje cestovanie, sú naši drahí neprispôsobiví občania. Ktorí samozrejme cestujú zadarmo. Alebo ako by DPB povedal, "Čierny pasažier cestuje za Vaše peniaze." ale o tom inokedy. Čo je len krajšie, keď idete ráno preplnenou 201, že si nemáte ani nohy kam dať a ku Vám si  po Trnavskom Mýte prisadne ožratý, špinavý bezdomovec, ktorý si z autobusu spraví pojazdný vínový bar a akoby naschvál na Vás celú cestu funí z tej neumytej papule?  

Potom tu máme ľudí, ktorí sa ráno podľa mňa spolu dohodli, ako urobiť cestovanie nezabudnuteľným. Napríklad tých fešákov, ktorí si nechajú na chrbte ruksak, aj keď sa v MHD nedá pohnúť. Alebo si ho dokonca položia na sedadlo vedľa seba. Pretože aj ruksak si potrebuje za jazdy posedieť. Ja to úplne akceptujem. Ďalší sú tí, ktorí rozprávajú do mobilu včerajšiu príhodu z Gotka. Teda, skôr to oznamujú celému autobusu. Nie, naozaj ma nezaujíma, ako si sa včera dogrcal. A ani ako sa Paľo dogrcal. Horší sú už hádam len tí, ktorí ešte stále, napriek všetkému pokroku nezistili, že existuje magická vec, nazývaná sprcha a antiperspirant. Tí, ktorí majú hubovú sezónu pod pazuchami celý rok. A jej neskutočne krásnu, prírodnú arómu majú potrebu zdieľať s každým. A všade.

Na  záver si rozoberieme niektorých revízorov. Najskôr by som uviedla pravdepodobné kritériá, ktoré si DPB určuje pri výbere týchto milých stvorení. Mali by ste vlastniť bomberu, byť pupkatej postavy, mať kapsáče a vyholenú hlavu, celkovo pôsobiť dojmom hlavohrude. A nevedieť sa správať slušne. Ak spĺňate tieto dve požiadavky, podľa mňa ste predbežne prijatý. Nechcem ich hádzať všetkých do jedného vreca, ale drvivá väčšina nemá väčšie IQ ako 80. Česť výnimkám. Príde k Vám nejaký vyholený ogrgeľ, ani mú, ani bú, drgne do Vás, vypotí zopár slov, ako "Kontrola cestovných lístkov" a v prípade, že idete na čierno si na Vás riadne zgustne. Nuž, cestovanie emhádéčkou v Bratislave je jednoducho na úrovni.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?