Šťastné a veselé, alebo inak povedané: choďstýmdakam!

Autor: Andrea Horváthová | 24.12.2015 o 14:16 | Karma článku: 3,57 | Prečítané:  260x

Nemusíte mi písať "šťastné a veselé", nie sú totiž ani šťastné ani veselé. Takže ak ma chcete potešiť, pošlite mi radšej peniaze na účet. Číslo účtu pošlem do mailu.

Veľa ľudí si teraz asi povie, že vôbec neviem o čom sú Vianoce. Alebo že si nič nevážim. Ušetri ma teda tvojho komentáru na tento spôsob a radšej si prečítaj môj názor až dokonca.

Odmalička som milovala Vianoce. Milovala som predvianočnú atmosféru, vianočnú ozdobu, Štedrý deň a vlastne všetko, čo sa týkalo Vianoc. Každý rok som odpočítavala dni do Vianoc a prežívala vianočnú náladu viac ako hocikto. Úplne sa to však pokazilo pred dvoma rokmi. Neviem definovať presný dôvod, avšak, často som nad tým uvažovala a napadlo mi, že to bude preto, lebo som vtedy definitívne pochopila tieto fakty.

Na Vianoce máš byť s rodinou a blízkymi a máte aspoň raz do roka prežívať rodinnú lásku a pohodu. Hmm. Nuž, som síce každý rok s rodinou, čo ma samozrejme teší a vždy je super... Ale Vianoce už dááávno nie sú o tej láske a pohode. A o tom šťastí. Akurát sa každý háda, nič sa nestíha a všetci sú nervózni. A mám pocit, že zo všetkého sa obviňuje len jedna osoba - ja. A nie je to tak len v našej rodine. Ak tvrdíš niečo iné, klameš.

Ďalšia vec je, že ľudia tak nejak zle pochopili význam Vianoc. Teda pre ľudí platí obvykle táto rovnica: Vianoce=Štedrý deň, Štedrý deň=dostanem to, čo chcem a ak nie, tak je to celé úplne na ... By ste sa čudovali, ale nehovorím teraz len o deťoch a tínedžeroch. Samozrejme, keď niečo chcem (väčšinou skôr potrebujem), poprosím o to Ježiška (dík mami!), ale Vianoce pre mňa nikdy neboli o darčekoch. Dnešné deti to už nechápu.

Preto pre mňa vlastne Vianoce stratili čaro, lebo ľudia k sebe vôbec nie sú priateľskejší a väčšinou ani nie som s ľuďmi, s ktorými by som chcela byť. Ako napríklad aj tieto Vianoce.

Asi zniem ako nejaký obyčajný hejter, pretože realita je, že by som si veľmi želala Vianoce, ako keď som bola malá. Predsalen, niečo na nich máme radi všetci. Kevin bude vždy sám doma, každý rok sa podarí niekomu prejesť a aj na tých nervoch je niečo čarovné... Takže šťastné a veselé všetkým. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

DOMOV

Končiaci vyšetrovateľ Gorily sa sporí s policajným šéfom

Odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš je pripravený vypovedať pred poslancami.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?