5 jednoduchých dôvodov, prečo by si mal ovládať gramatiku

Autor: Andrea Horváthová | 7.12.2015 o 21:27 | Karma článku: 6,29 | Prečítané:  275x

A nie, nejdem riešiť čiarky. A ani drobné preklepy. Len si to rýchlo zhrniem, pretože už mi to naozaj nedá pokoj.

Prvý (a najdôležitejší) je ten, že tým jednoducho poukazuješ na svoju inteligenciu. Jasné, každému (dokonca aj mne) sa stane, že sa pomýli v nejakej čiarke alebo v cudzom slove... Ale nevedieť také primitívne fakty, že v množnom čísle prídavného mena sa píše ypsilon, to mi príde prinajmenšom... Hlúpe.

Druhý je ten, že ľuďom ako som ja, sy práve spôsobyl ynfarkt. Áno, potrpím si na to. A veľmi. Dobrá gramatika je ako vstupná brána do môjho srdca. Ak mi plánuješ napísať niečo, v čom budú chyby, tak to radšej nerob. Prosím. Nedá sa na to pozerať. A tým pádom ani na teba. 

Tretí je úplne jednoduchý. Je to ten, že drvivú väčšinu si mal pochytiť už na základnej škole. A napriek tomu to nevieš. Necítiš sa hlúpo?

Štvrtým dôvodom je ten, že je to jednoducho dôležité. A malo by to byť aj úplne normálne a bežné. Môžeš si tvrdiť čo chceš, je to tak. Keď tvrdíš, že nie je, hneď je jasné, že patrýš medzy tích. Každý jeden šéf by si radšej vybral niekoho, kto gramatiku ovláda. To nezmeníš. 

Piaty dôvod je ten, že si práve poukázal na to, že nečítaš. A že si pravdepodobne ani nikdy nečítal. Drvivá väčšina čitateľov chyby nerobí. A kto nečíta, ten nevie o čo prichádza.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov?

O úplatkoch sa pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.


Už ste čítali?