Fare2Bandit - mobilná aplikácia pre čiernych pasažierov?

Autor: Andrea Horváthová | 1.12.2015 o 16:00 | Karma článku: 4,79 | Prečítané:  303x

Fare2Bandit je mobilná online aplikácia, do ktorej cestujúci MHD posielajú svoje SMS lístky, či značia polohu revízorov. 

Určite sa to stalo už aj Vám. Nestihol Vám prísť SMS lístok, nedobili ste si električenku, nemali ste drobné, alebo ste jednoducho zabudli na lístok a ako naschvál prišiel revízor. Ja síce patrím k tej menšine, ktorá pokutu nikdy nedostala a električenku má vždy poctivo dobitú, ale šikovná aplikácia Fare2Bandit zaujala moju pozornosť.

Táto aplikácia umožňuje zdieľať polohu revízorov a cestujúci do nej môže nahrať svoj SMS lístok. V komentároch ľudia dokonca opisujú výzor revízorov, ich počet a kde vystúpili. Čo sa týka SMS lístkov, revízor vie ľahko a jednoducho zistiť, že bol preposlaný, ale mňa osobne zatiaľ nikdy neštudoval. Pozrel sa na čas a dátum a posunul sa ďalej. V aplikácií sa nachádza zoznam miest, kde môžete revízorov nahlásiť. V Prahe to funguje veľmi dobre - hlásenia pribúdajú každých pár minút, avšak v Bratislave pribudnú tak 4 za deň z ktorých 2 sú SMS lístky. Aplikáciu si môžte vyskúšať v prehliadačovej verzií na tejto adrese http://farebandit.net/

Existuje aj alternatíva, ktorá robí DPB (Dopravný Podnik Bratislava) omnoho väčšie vrásky. Je ňou skupina na Facebooku, ktorá má okolo 10 000 členov a príspevkov je omnoho viac. Funguje úplne rovnakým spôsobom, až na jeden rozdiel. Do tejto skupiny jej členovia pridávajú fotky revízorov, v aplikácií Fare2Bandit sa to nedá. Na zdieľaní polohy revízorov a ich opise nie je nič trestné, pridávanie fotiek, kde im vidieť do tváre bez ich súhlasu už v rozpore so zákonom je. Pripájam aj link na túto skupinu https://www.facebook.com/groups/835726569809796/?fref=ts

Napriek tomuto všetkému budem stále tvrdiť, že lepšie je si ten lístok, či električenku kúpiť a cestovať bez obáv a strachu, že dostanete pokutu, ktorá nie je nízka :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Rusko straší presunom flotily, Európa sa bojí konfliktu

Podľa odborníkov ide skôr o demonštráciu sily ako o reálnu hrozbu. Rusi si chcú posilniť pozíciu v Sýrii.

TECH

Keď telefonujete, neťukajte do klávesnice. Hackeri vás prečítajú

Ťukanie môže odhaliť konkrétne tlačidlá.


Už ste čítali?